Media Coverage

Eesti idufirma Paytailor hakkas esimesena Eestis pakkuma NFC makseid

Eesti idufirma Paytailor tuli täna välja oma mobiilse rahakotiga. Maksmine toimub NFC ning QR koodi kaudu. Mobiilse rahakoti näol on tegemist nutitelefoni rakendusega, mis on tasuta kättesaadav kõikidele Android nutitelefonidele ning lähipäevil tuleb rakendus ka iOS’ile. Kuna Apple ei ole arendajatele avanud NFC kiibi rakendusliidest, siis iOSi äpi puhul on Paytailor piirdunud QR koodi põhiste maksetega.

Paytailori maksete vahendamiseks vajab kaupleja spetsiaalset NFC toega karbikest, mille kaudu käib maksete sooritamine. Eestlase poolt lahendatud NFC makse alustamiseks peab kaupleja esmalt sisestama tehingu summa äppi ning alles seejärel tekib ostjal kauba eest tasumise võimalus. Ostu sooritamiseks peab klient äppi sisestama unikaalse nelja kohalise PIN-koodi.

Mobiilse rahakoti esmane ehk beetaversioon võimaldab lisaks mobiilimaksega liitunud kaupmeeste juures tasumisele näha, kus kaupmehed paiknevad. Lisaks saab tutvuda nende
eripakkumistega ning veeta aega mängides. Varem pakkus firma maksevõimalust helistamise kaudu. Ettevõtte tegevjuhi Rode Luhaääre sõnul on mobiilimaksega liitunud kaupmehi hetkel 11. Uue lahenduse kasutuselevõtuga peab Paytailor vanema süsteemiga liitunud kaupmeestega uuesti kohtuma ning lepingut ümber vormistama.

Geenius proovis rakendust kasutada kolme erineva Android telefoniga, kuid see ei õnnestunud. Mõni tund hiljem väljastati äpile uuendus, tänu millele saime äpi lõpuks tööle. Sarnaselt tutvustavale videole, paistab ka rakendusest, et sellega saab hetkel põhiliselt vaid juustu osta.

http://geenius.ee/sites/default/files/styles/veniv-orig-mobiil/public/juustukuningad_oide.jpg?itok=TUfSOeI6×tamp=1461149474 449w

Poodide nimekiri rakenduses
Kuvatõmmis
Küsisime rakendusega seotud murede kohta ka ettevõtte tegevjuhilt. „Erinevate seadmete jaoks häälestamine nõuab natuke aega,“ ütles Luhaäär. „Oleme idufirma ja samal ajal kui räägime valmistatakse ette juba täiendatud seadistustega uuendust,“ lisas Luhaäär.

Hiljuti tuli mobiilimakse lahendusega välja ka Tele2, kellel on praeguseks kaasatud juba 35 poodi ja söögikohta. „Hiljuti tutvustatud Tele2 mobiilimakse lahendusest eristab meid see, et kliendi jaoks on makse tasuta,“ sõnas Luhaäär.

Paytailor on Eesti idufirma, kelle ambitsiooniks on tulevikus mobiilimakseid pakkuda üle kogu maailma. Hetkel tegeletakse aktiivselt investeeringute kaasamisega uudsel kasvukapitali platvormil Funderbeam Markets, et laiendada oma võrgustikku ja lisada uusi rakendust toetavaid müügikohti.

Vaata ka rakendust tutvustavat videot:

https://www.youtube.com/watch?v=iKtwh834Hc8

 

Back

Help and customer support

+372 5343 7470
info[at]paytailor.com


Find us in social media


Terms of service

Paytailor LLC

Sepise 1,
11415 Tallinn,
Eesti